![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhn1K_-37_rXGbv2zGB56f6toDhCW1uNwIxVSsd27PTZMYOlHBYiHEVpu6TEGbZ-FjUEw2Wn8kJNeHxesEijR37snTk6ds4MRL5hx6CtMdTablQyqQdgvBNQe6rF7ecA1sAVmVD5Jl6T7I/s320/monument)
Минулих вихідних нас з коханим занесло на Закарпаття (знову). Цього разу ми відмовились від презентабельного Ужгороду і вирішили заглянути в провінцію... Ну що ж, провінція, вона і в Африці провінція. Але в Берегово мають термальний басейн.)))
Береґсас - незвичайне місто. Як печворк. Всього потроху. І затишні готелі, і радянські "кафе", якісна дорога і чорториї, радянський бардак і капіталістичний порядок. Тут ніби час зупинився, або ж існують два виміри. Дуже різкі переходи, від одного до другого, і вони якось не заважають один одному. На вулиці Ференца ІІ Ракоці до сих пір стоїть ось такий пам"ятник...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjw5fO6sEdfvtbHBGbtCicXFFZ5zkMBteCjMtqL8ntDjzbUo4OQjwsRqvz0-UGK591zNc7MNdGDf4df2Sgut7Ii1m0WvBaoelEEQpc5rJBLWSMxLYxe5rdusKu4tmOeS99gZFvhw8cWu-g/s400/PA261358.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi5cAF-BUi6rkG8alij_23Ph-Rs58GDtjrJQa2bDpumvNcgq7hOszCZCjbm6bIQVB3ut7dsaKbsk2V2ylg9KF8L1T1S6M2f0NUUXE9eeTMeVBjOnt0G-0qOisvsEdWogOw94iM1MJWCG8M/s200/vikno1)
Фото з вікна готелю... А тепер собі уявіть ту атмосферу - золотоосінній прохолодний вечір, прозоре повітря, тихо, а тишу інколи рушать дзвони з церкви за рогом... А час від часу звідкілясь доносився саксофон, акордеон та ще щось невловиме (скрипка?)... Я балділа, і жаба мене дусила, що в Стрию такого нема! (Чи є? Я радо помилятимусь)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhTdoGskHS6wFkm_2ChpV5Nv7xpNJlj5CC4GCQOfDBe8-4TtJ6DPefvfDrs4MRRVukIxIX7tEGFIjnS2rQK9ZJlJ0P1rctSGn7aQTN9hpFe5AuynJ8qtsQH0X12WPf-L1hIta_5adzq3Eg/s400/PA261352.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh8gtGi-NWxAz165rgOuLdORK06b-LpVcFgbWRwvSNMbRhEsrhVMsnRkNiy8o-bXaD6p-nXqRY2DF7c4bp6295t9HSUc_al3sR6FgAzb6YCRtQkskGSMekXvqEPUFVYsfN4DKi8Q4SvQMI/s200/olga)
Ольга на роялі ))) Рояль - старовинний, і навіть ще нереставрований. Дуже мені подобався, тому це фото, і дуже підходить до барокко ресторану - витримано, на подив, до дрібниць (майже) все.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgqJI4P7N4BdoRv5z1yqSmcBlgo8QwgHg1Og-tgBKQ4h1e6EzaTNwh5zO59AFKwPqWJTthiYAlxMzNj-QPLEuyJatS2nVxMQmr25mrDK4rwGujPQIAiiV_KcSFr0mq-yhd1uXMDno-SjzA/s200/PA271384.JPG)
А це мене "зловив" kochanie...
Термальний басейн... Зло бере. Маючи в руках таку перлину, не дати до порядку басейн, роздягальні, вбиральні, душові... Хіба для ЦЬОГО треба великих інвестицій - просто підтримувати на рівні те, що є? В іржавих душових - тільки холодна вода, жіноча роздягальня - рай для вуайерів, скриньки не закриваються... Настрій врятувала сама купіль і спостереження за відпочиваючими з Трускавця. Вусатим дядькам з Київщини соціалістичні умови аж ніяк не заважали....
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi2VSHJKDdOY6tOZXsoZgArAALob2GIRuxF32QKHUKIKQPjpEc4pXiLa0FbZZXiUeUTg-gCBIDq0ObTuM3i-4xH8G3XczHR7WYtkv_dY8w6Y8qt9VNtEsV_Pq8UwFrZGg-tGVVk7ZhoIGY/s200/PA261354.JPG)
Мабуть ніхто, хто на Закарпатті був, не дивується, коли почує угорську. Розмовляють угорською і російською. При тому в Ужгороді всюди українські вивіски, в Берегово українсько-мадярські-російські, а в Чопі просто мадярсько-російські (переважно). О, колись Альоша викладував десь фото вітрин радянських магазинів. Такі ще існують - в Берегово, шкода, що не сфотографувала. І багато. Кажу ж - тут час зупинився.
А от щодо вивісок... )))
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiCeJWQzwTy_195l4rJYW7Ou2Myk-5ogctSzrVVhS430YCIE9JFd8DlUrdN1UVtIRE48mfJoFXXApx_fhXdxgC49EKd5IA1Kmxx2htTw4eLbxMFTi_K67iHIJM2YN4FbHcGH43ZqXh7tOM/s200/PA261355.JPG)
І ще одна. До речі, ви знаєте, що Закарпаття прохало президента про те, аби могло жити за середньоєвропейським часом? В проханні було відмовлено, закарпатці живуть за часом українським, проте на магазинах дуже часто побачите отакий розклад роботи:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgHQ1Dwu9AdxpT2WbYPwdZzUzur5fEBGB35YKaCRluDDMvWjSdnKGhOOa7HqRlOAaJwV736RT2AQmtUV-R3uGIkWbcbqESaQKrZ60VNIWjEPAK9XYF8j8oAgFKOXdO472MDsc2wJYA2ZyM/s200/PA271389.JPG)
Центральні вулиці Берегово нічим не відрізняються від вуличок сусідніх європейських країн (я не про Росію). Всюди видно Австро-Угорщину. І навіть не знаю, чого більше. Дахи - австрійські, це точно ))) Бруківочка, дворики... Музикантів дуже багато...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhvzJcygaeh8HgrT7RgDSSBPlU7LEF4mT6duf_4zF_dNEYE0Avu3BL8p3txweFcEdauRgZYKfYQU8wIfpnMMWx9lP9HILCPH5S94UXKu4FuOpYdWswyYD6nTdiSjQiBYouoJpHh7a8VoyM/s320/PA271392.JPG)
І от уявіть собі, що над цією цілком європейською вуличкою висить отака мегаломанська споруда...
Мукачівський замок - то була імпровізація. Часу до від"їзду було досить, а попри мою любов до замків (і до мого встиду) я в мукачівському замку ще не була. Отож, зробила декілька бліц-фото і маю декілька бліц-вражень. Кажу "бліц", бо з власного досвіду знаю, що якщо десь є замок, то ходити і слухати про нього можна годинами і днями (і більше, якщо вас зацікавить).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEik1O-HtSx4b2Dz7A23hwPcRzyO1dW7aWSTy4UqwnCnQNVphl5_RyyxTndBofB-PJyK8KE0bnrGhiVKmnUIBtrmaMpOVkV8-0-3yyvHBZjW2GBVncPM_ktZPVSGs0bkmxkWjPOq4ed2WUY/s200/PA271398.JPG)
Я, коли відвідую ось такі місця, занедбані і запущені, особливо шкодую, що я не багата - відразу б вкладала гроші в розвиток туризму і готельного бізнесу, зв"язаних з романтикою )))) А що вже в цьому замку таких можливостей! Я там бачила і ресторан з терасою, і кав"ярню з танцювальним майданчиком, затишні кімнати і навіть апартаменти для молодят. Ех, під мої бізнес-плани та якогось щедрого інвестора... Ноу-хау задурно б віддала, дайте тільки зробити з оцього цукерку...
А це знову я )))))
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiO8y9PB13TNJBQ4US1h8X1jRnEwsWNPsKHaHYL_2w1ShzaBy3PpEv-mDosTh7E0z0sYTydTKUvLj-5zr9895WEuvk4qBU3Rkh66i27faTW-mqIQrf477tdJ821ZKOPQLsI1WcwqCYrLyk/s400/PA271406.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg74nsfwkLB4TmTSTsg6FrRmAuRUC42SmeVA3Hdg58nHGCifKDl22r1GkUTbh_syuualRtDUDPd1b4IlTcaWa3rtEj5spb1XGePZKKmSlcFsLLr1yLgjRKm-rTNmEMAVViF6QAkxFJu9f0/s400/PA271425.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgyuuOk-QwyPNCf-S2XVgOvvo-bsUWkyhih_pwwOkGM6OOJkyUYIflAn0kmn4KOLlQJLQzO43Sk2rBoTlnaE0r5C9EBI9KK_nFdlp7ywWHlV0BTeX-CGjjX1JbLUH4J6Oco7rIbfCbAB7Y/s400/PA271407.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjXNk2XSDrjA6EOrgH3c__L4OVHq-tTklY7k_BuwwZHj2ydjHPuPMd-0E0HtEVPU0v6WMKMOagy_VGz-YKjqNpQdPgn08rGLaPkH6EHq1g6WRkGTOgS5-HUA0PUZVjcDuyPEE5sie1W_Ow/s320/PA271410.JPG)
Пам"ятник Ілоні Зріні та Ференцу ІІ Ракоці. Останній без сумнівів зробив великий внесок у розвиток та історію Закарпаття - його ім"я зустрінете на кожному кроці.
Взагалі, замок мене вразив своєю асиметричністю. Чи я вже звикла до чіткого планування готичних замків, чи то треба брати до уваги, що Паланок все-таки більше фортеця... Але він попри свою асиметричність дуже гарний і... загадковий. Загадковіший, ніж всі, що я вже бачила (не брешу).
А знаєте, що в замку є катівня? Така міні-катівня, але скелет і черепи, виставлені у ніші, вражали...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhYo0MC7XqAQBf09GvPXnwU74IESHSzAWUqWMHdYOOnY7XF90yu3Xv3hjk99HiPx_U5znXE3Uw9vOS-gwEEAsIAhBpbw_driVGRCfYvU39kvxqHa0FesP9CfGcDmgrQFCkSVhau7u4q5QU/s200/PA271418.JPG)
Шкода, що коло експозицій не розміщено хоча б
коротких пояснень - в неті багато інформації поки що не знайшла, а ми потрапили саме на вихідний день, от і прийшлось додумуватись самим. Самі ляльки в"язнів і ката виглядають досить кумедно, але коли виключити світло, то гусяча шкіра наскочить. Цікаво, існував колись якийсь Кримінальний кодекс? )))
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhw0G_Nd_EAyHZVWT-HkNBmmSp9Bq9cFizC_9IRJtOjBpOZvi0AS6SlxRgbpZ4ZaZxBegmZzjRR1AG-yj7TH9DGqU2uk-2jXjX7yjZzwjO3-F2GBK94IqzAHaBOGoYp1Hwm9nHeiOsEGUQ/s320/oko)
Зацікавило мене Всевидяче Око над входом в церкву, як і ружі... Порпалась я трохи в неті, але нічого спільного з масонами у панів замку не знайшла. Певне, не там шукала (і не досить). Хтось може знає щось цікаве про це?
Ну, а більше інформації тут В Чопі ми були всього декілька годин. Попили кави (два роки ходимо в одну й ту саму кав"ярню, і якість кави не міняється), купили Фріді цигарки, а я зробила декілька фото старого вокзалу. І тут час зупинився...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgcPMwlIX8fd_GtEG5sfclNxs0EFNIFHSyBfJYRNAEHzQFlP9JGTB5TXIWsBQNjXfVwhj2UNn4L4EJzpF0biPChluKGZFQbD6ZwIe175JkNMCutknsl9vthTZS6MIgxQuV0te7g7g1II3Q/s400/PA271429.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj5GXqqOXUuFgOu3YN1VW02gWYZ9XgwoBf5sdinJ-bkxl7Mxd3iqOvuTemtJJrnB9IbsqBxDmhikADHxa7m9gFBd6QGlK65zy4DOOl2_vhl-H8paL-Jip_7PmFomwzeSIgKXlPgAKkmcLo/s400/PA271431.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjvbQrFtKIccKLUey_QbS4ED1Zg5mnQ-kQPxTcFer3l4fQKivM6MjaVqzVu901Sk3aR2PaznLdi4z7ezOM3mWholzble76KfdgeK06orxo7bNxvBsPqwDw9f8rogvrCCZEOxitFZ1lWZho/s400/PA271434.JPG)
На фото, на жаль, не видно решток стелі митниці, "воріт" в Україну... Чомусь дуже соромлюсь перед іноземцями за ці ворота...