Захотілось нам в зоопарк. Вирішили змінити звичну трасу, їхати в Прагу поїздом, але вийти швидше і погуляти празьким парком Стромовка. З того всього в нас вийшла прогулянка багатогодинна, і навіть в дечому непланована.
В парку Стромовка я вже декілька раз була. Але мабуть тому, що була завжди влітку, не помічала, скільки шпаківень є на деревах. На протязв двадцяти хвилин я їх нарахувала їх 16. Але це так, дрібничка :)
Шлях до празького зоопарку веде коло замку Троя. Досить дивна назва для чеського і взагалі європейського замку, але пояснюється просто - граф Штернберк дуже любив все античне, і місце для побудови свого замку вибрав саме в меандрі Влтави тому, що з нього видно Празький замок, королівський палац, так само як з Фраскаті можна побачити силуети Риму. Головна вісь замку є направлена прямо на вісь кафедралу святого Віта. А доля роду Штернберків була сполучена не тільки з чеським патріотизмом, але й з вірністю Габсбургам.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh_BckHCO4ZOCKRIAdDmhCndCgAEJ-VaaIA3zYpo-IPWZzjgsFxFhpfRH_G5OVVUdKclsWbeCiYEJegRqg8y4HuNR6LvGk44UCm-JufHHEkTJ8g-xkccpOoUVBLH8eVEnESQeWbg5ISKcw/s200/P6130213.jpg)
Це такий собі загальний план. Кращої точки з мосту, на жаль, не знайшла. Над замком видно плантації празького Ботанічного саду. Звідти, мабуть, був би вигляд чудовий. Блакитний купол за замком його ніяк не стосується - це будова павільйону Індонезії празького зоопарку :)Тройський замок називають ще "римська вілла".Побудований у році 1685,
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfxzJlEnfZHQDS7JJoMkMuhrV0dic1A9XP945Ese24G8jYxAxYxhLT1Qx9dbn_rrtcSJ3t2EkJyazopBPxmSN85fwoNUtfcVJRcCCWRysXTduNqIKsmLJ690bCf3U6o5ZWegWbgizyxZw/s200/P6130228.jpg)
але його оздоба тривала ще принаймі 50 років. Класичний зразок стилю барокко, один з найкращих в Чехії і взагалі в Європі, що не дивує, тому що над його створенням працювали освічений і люблячий мистецтво будівник, талановитий архітектор і найкращі художники і скульптори того часу.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEicC4FLPZm3Ql88ZDEzoCy_Z21Dz4kA7mAl_Wu4KhDYzP4HpOZbi_cJ4jT47_V7k3rZF4cq4GUhMysK7e-dVyMhSH1VRxfH1EEaRuC3ZDUopayehwe6ATplbOYtYRjjaCeCBTTlFw0fDV4/s400/P6130226.jpg)
В лабіринті замку... Тут він як лабіринт не виглядає, але влітку, коли через густі кущі не видно нічого, заблудитись - раз плюнути...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhHPYysjlaL-BiH3eV-pCfRr2FhcFq47o1ZfhDCQTQJ_PeIeUQUcS7upqIS9o5gWyKxsfPk4lOUoU1432ODQ6LnxZn8PwoSF_XOvjcX9766w-VXwQ3piEkKgRrabU3Od0R8So14tv5gqcA/s400/P6130240.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjkQJWUkzVaTrHv8Hh0MKJSyeI6T1c2a7BYlFEL6gIih7oDrHt7XTu_twc57xacJFudpP2oy8VdnlMFVXvK62AaMLRSGkqIH8kMBWPqOCZX0z1_N6Jwo_cpI1Zltgx5AGTDd5KTlCtqJvk/s200/P6130236.jpg)
Велика скульптура внизу - це бій титанів. Заповнює пусте місце, власне, оздоблює галерею - оті "вікна" - це сходи, що ведуть підземелля палацу. Я, взагалі, люблю замки. Дуже всього багато загадкового... Що характерно для замків - барокко, чи готичних, яких завгодно - це величезна кількість малесеньких дверей, інколи всього лиш метр висотою, в несподіваних місцях несподіваного призначення.
2 коментарі:
Гарно й цікаво. Також люблю відвідувати місця, які пов'язані з минулим. Хотілось би колись побачити все на власні очі ;). Була в багатьох подібних місцях у нас в Україні. Прикро, що більшість знаходяться в дуже занедбаному стані.
Кльово...
Дописати коментар